Sıkça Sorulan Sorular

Aracı nasıl ve nereden teslim Alacağım ?

 

Web sayfamız üzerinden  gerçekleştirdiğiniz rezervasyonunuz ilgili ofise tarafımızdan online olarak iletilir ve sizin için aracınız ilgili ofisimiz tarafından hazırlanır.Aracınızı ofisimize giderek teslim alabileceğiniz gibi,ön rezervasyon sonrası sizlerle iletişime geçecek personellerimize adrese teslim araç kiralama talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

 

Aracı nasıl ve nereden iade edeceksiniz ?

 

Kiralama süresinin sonunda aracı teslim aldığınız ofisimize teslim etmelisiniz. Diğer ofislerimize teslim etmeniniz durumunda ,teslim aldığınız ofis arasındaki tek yön farkinı ödemek zorunda kalırsınız.Fiyat farkını ilgili personelimizden alabilirsiniz.

 

Yaş ve Ehliyet ?

 

* Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık ehliyet – 21 yaş sınırı vardır
* Orta grup araçlar için en az 3 yıllık ehliyet – 23 yaş sınırı vardır
* Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyet – 27 yaş sınırı vardır ( Mercedes ve BMW gurubunda ehliyet ve yaş sınırı değişebilir )

 

Kredi Kartı Depozit ?

 

Web sitemiz üzerinden yada online olarak telefonla Kiralama yapan müşterilerimizden Aracı teslim alması esnasında kendi adlarına düzenlenmiş geçerli bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre ,1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir. Viaydi Rent A Car üst gurup araçlar için 2 adet kredi kartı isteyebilir. Araç tesliminden sonra çekilen provizyon,araçta hasar meydana gelmemiş,veya tam kaza sigortası satın alıpda tutanaklarını eksiksiz olarak tutturan müşterilerimiz için anında iptal edilir.Tekrar hesabınıza geçmesi bankanızın yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama 1-3 iş günü arasındadır.

 

Tam Kaza Sigortasi Nedir ?

 

Araç ilgili ofisimizden Siz müşterimize teslim edildiği andan itibaren oluşacak kaza durumlarında kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki miktarı kiracı sorumluluğunu ortadan kaldırır,ayrıca çarpışma olmadan park yeri, lastik cam far gibi meydana gelen 400 TL .’ye kadar oluşabilecek hasarları müşteri beyanı ile polis raporuna gerek olmadan teminat altına alır.

 

Navigasyon ?

 

Navigasyon araç kiralama bedeli içinde değildir. Ek ücret ödeyerek ilgili ofisimizde müsaitlik durumuna göre size temin edilir.

 

Bebek koltuğu ?

 

Bebek koltuğu araç kiralama bedeli içinde değildir. Ek ücret ödeyerek ilgili ofisimizde müsaitlik durumuna göre size temin edilir.

 

Kiralanan aracı başkası kullanabilirmi ?

 

Viaydi rent a car ofislerinden kiraladığınız araçlarda , aracı kiralayan kişi ve ek bir sürücü ekleyebilirsiniz. Ek olarak eklenen sürücünün kiralama esnasında ofisimizde bulunup ehliyet bilgilerini vermesiyle mümkündür.Başka bir sürücü tarafından yapılan çarpışmalarda ( kaza ) Tüm kasko devre dışı kalır.

 

Faturanızı nasıl alacaksınız ?

 

Araç kiralama süresi bitiminden sonra kontratınız kapatılır ve en geç 2 iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve bize bildirdiğiniz posta ile adresinize gönderilir. Faturanızı farklı bir adrese istemeniz durumunda bunu ilgili ofisimize belirtmeniz yeterlidir.